این سه اصل را همیشه به خاطر داشته باش: احترام به خودت، احترام به دیگران و احساس مسئولیت در قبال اعمال و كارهایت. اچ جکسون براون (کتاب نکته‌های کوچک زندگی)

گروه 43 چیست؟

گروه 43 چیست؟
SuperUser Account

گروه 43 یک جنبش هنری جدید است که در کلمبو، پایتخت سیلان (سریلانکای جدید) تشکیل شد. این گروه در سال 1943 به وسیله گروهی از نقاشان جوان طرفدار استقلال که می خواستند فرمی از مدرنیسم را در سریلانکا ترویج کنند تشکیل شد.
هیچ سبک و تکنیک مشترکی هنرمندان گروه 43 را به هم پیوند نمی داد به جز تعهدی که به بیان آزاد و بهادادن به پست امپرسیونیسم و اکسپرسیونیسم داشتند. بسیاری از اعضای گروه زیاد سفر می کردند و در اروپا تحصیل کرده بودند.
جلسات آنها در خانه لیونل وندت عکاس و حامی هنر برگزار می شد. در سال 1955 این گروه در دوسالانه ونیز شرکت کرد و در آن جا از نمونه رادیکال هنر مدرن آسیایی دفاع کرد.
این گروه در اواسط دهه 1960 هنگامی که فضای سیاسی در سریلانکا بدتر شد از هم گسست و بسیاری از اعضا مهاجرت کردند.
هنرمندان مرتبط با گروه 43 عبارتند از: هری پیریس  (Harry Peiris) ، جاستین درانیاگالا (Justin Deraniyagala) ، جورج کیت ( (George Keyt، ایوان پریس ( (Ivan Peries ، ریچارد گابریل (Richard Gabriel) ، اوبری کولت (Aubrey Collette) ، LTP منجسری (L. T. P. Manjusri) ،  W. J. G  بلینگ (W. J. G. Beling) ، جورج کلسن (George Claessen) و حامی شان، عکاس لیونل وندت.

Print
345 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

ارتباط با نویسنده

x