سخنی از بزرگان...

گروه 43 چیست؟

گروه 43 چیست؟
مدیر ارشد رایشمند

گروه 43 یک جنبش هنری جدید است که در کلمبو، پایتخت سیلان (سریلانکای جدید) تشکیل شد. این گروه در سال 1943 به وسیله گروهی از نقاشان جوان طرفدار استقلال که می خواستند فرمی از مدرنیسم را در سریلانکا ترویج کنند تشکیل شد.
هیچ سبک و تکنیک مشترکی هنرمندان گروه 43 را به هم پیوند نمی داد به جز تعهدی که به بیان آزاد و بهادادن به پست امپرسیونیسم و اکسپرسیونیسم داشتند. بسیاری از اعضای گروه زیاد سفر می کردند و در اروپا تحصیل کرده بودند.
جلسات آنها در خانه لیونل وندت عکاس و حامی هنر برگزار می شد. در سال 1955 این گروه در دوسالانه ونیز شرکت کرد و در آن جا از نمونه رادیکال هنر مدرن آسیایی دفاع کرد.
این گروه در اواسط دهه 1960 هنگامی که فضای سیاسی در سریلانکا بدتر شد از هم گسست و بسیاری از اعضا مهاجرت کردند.
هنرمندان مرتبط با گروه 43 عبارتند از: هری پیریس  (Harry Peiris) ، جاستین درانیاگالا (Justin Deraniyagala) ، جورج کیت ( (George Keyt، ایوان پریس ( (Ivan Peries ، ریچارد گابریل (Richard Gabriel) ، اوبری کولت (Aubrey Collette) ، LTP منجسری (L. T. P. Manjusri) ،  W. J. G  بلینگ (W. J. G. Beling) ، جورج کلسن (George Claessen) و حامی شان، عکاس لیونل وندت.

چاپ
1811 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر ارشد رایشمندمدیر ارشد رایشمند

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد رایشمند
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

ارتباط با نویسنده

x