سخنی از بزرگان...

گفتن شماره تلفن به انگلیسی

گفتن شماره تلفن به انگلیسی
مدیر ارشد رایشمند

 معمولا شماره های تلفن در انگلیسی به صورت رشته ای از اعداد، تک تک و جداگانه پشت سر هم ، همرا با مکث کوتاهی بین هر گروه از اعداد ( در صورت وجود ) خوانده می شود . در مورد خواندن صفر هم همانطور که در مبحث “ نحوه گفتن عدد صفر در انگلیسی ” بدان اشاره شد ، عدد “ صفر” همانند حرف “ O” انگلیسی و به صورت “oh”  تلفظ می گردد . همانگونه که در نمونه های زیر مشاهده می کنید :

• ۷۶۴۳۲۰۳۶ = “seven six four three two oh three six“

• ۰۵۲۱ ۳۰۴۴۹۳۶ = “oh five two one ,three oh four four nine three six“

• ۰۸۰۸۱ ۵۷۰۹۸۳ = “oh eight oh eight one , five seven oh nine eight three“

? نکته ۱: در انگلیسی بریتانیایی، اگر در شماره تلفن یکی از ارقام دو یا سه بار پشت سر هم تکرار شود از واژه های “double” با تلفظ فارسی “دابِل” و به معنی “دو تا” و همچنین از واژه “treble” با تلفظ فارسی “تِرِبِل” و به معنی “سه تا” برای خلاصه کردن و سادگی کلام استفاده می کردد .لازم به ذکر است که این نحوه بیان شماره تلفن، در انگلیسی آمریکایی چندان رایج نمی باشد و ترجیح به گفتن ارقام به صورت تک تک و جداگانه می باشد :

• ۵۱۵۵۲۲ = “five one double five double two“

• ۱۵۵۵۰۰ = “one treble five double oh” / “one five double five double oh“

? نکته ۲ : در انگلیسی آمریکایی، افراد گاها کد منطقه یا ناحیه خود را قبل از اولین بخش از خود شماره تلفن بیان می کنند که بیانگر منطقه ایست که در آن زندگی می کنند :

• (۵۵۵) ۶۳۲-۹۸۲۱ = “five five five , six three two, nine eight two one“

• (۴۷۷) ۵۷۴-۲۰۷۹ = “four seven seven , five seven four , two oh seven nine“

چاپ
2038 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر ارشد رایشمندمدیر ارشد رایشمند

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد رایشمند
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

ارتباط با نویسنده

x