وقتی قصد داری برای پیاده روی طولانی به جاهایی كه نمی شناسی بروی ، حتما یك قطب نما و یك جعبه ابزاربا خودت ببر. اچ جکسون براون (کتاب نکته‌های کوچک زندگی)

گفتن شماره تلفن به انگلیسی

گفتن شماره تلفن به انگلیسی
SuperUser Account

 معمولا شماره های تلفن در انگلیسی به صورت رشته ای از اعداد، تک تک و جداگانه پشت سر هم ، همرا با مکث کوتاهی بین هر گروه از اعداد ( در صورت وجود ) خوانده می شود . در مورد خواندن صفر هم همانطور که در مبحث “ نحوه گفتن عدد صفر در انگلیسی ” بدان اشاره شد ، عدد “ صفر” همانند حرف “ O” انگلیسی و به صورت “oh”  تلفظ می گردد . همانگونه که در نمونه های زیر مشاهده می کنید :

• ۷۶۴۳۲۰۳۶ = “seven six four three two oh three six“

• ۰۵۲۱ ۳۰۴۴۹۳۶ = “oh five two one ,three oh four four nine three six“

• ۰۸۰۸۱ ۵۷۰۹۸۳ = “oh eight oh eight one , five seven oh nine eight three“

? نکته ۱: در انگلیسی بریتانیایی، اگر در شماره تلفن یکی از ارقام دو یا سه بار پشت سر هم تکرار شود از واژه های “double” با تلفظ فارسی “دابِل” و به معنی “دو تا” و همچنین از واژه “treble” با تلفظ فارسی “تِرِبِل” و به معنی “سه تا” برای خلاصه کردن و سادگی کلام استفاده می کردد .لازم به ذکر است که این نحوه بیان شماره تلفن، در انگلیسی آمریکایی چندان رایج نمی باشد و ترجیح به گفتن ارقام به صورت تک تک و جداگانه می باشد :

• ۵۱۵۵۲۲ = “five one double five double two“

• ۱۵۵۵۰۰ = “one treble five double oh” / “one five double five double oh“

? نکته ۲ : در انگلیسی آمریکایی، افراد گاها کد منطقه یا ناحیه خود را قبل از اولین بخش از خود شماره تلفن بیان می کنند که بیانگر منطقه ایست که در آن زندگی می کنند :

• (۵۵۵) ۶۳۲-۹۸۲۱ = “five five five , six three two, nine eight two one“

• (۴۷۷) ۵۷۴-۲۰۷۹ = “four seven seven , five seven four , two oh seven nine“

Print
369 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان