سخنی از بزرگان...

چه تفاوتی بین مگابایت و گیگابایت وجود دارد؟

چه تفاوتی بین مگابایت و گیگابایت وجود دارد؟
مدیر ارشد رایشمند

تفاوت بین مگابایت و گیگابایت شمار بایت هایی است که هر یک از این واحدها دارند و میزان داده هایی است که نگه می دارند. یک مگابایت یک میلیون بایت یا حدود 1000 کیلوبایت است. یک گیگابایت حدود یک میلیارد بایت یا حدود 1000 مگابایت است.
هم مگابایت و هم گیگابایت در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. این واحدها برای سنجش بزرگی آهنگ ها، تصاویر و بازی ها به کار می روند. اگر تلفن همراه و یا رایانه داشته باشیم و بخواهیم بازی ای را دانلود کنیم می توانیم ببینیم این بازی چند مگابایت است و یا وقتی فیلمی را می خریم تا دانلود کنیم می توانیم ببینیم که این فیلم چند گیگابایت است.
واحد پایه برای اندازه گیری داده بایت است و با پیشرفت مداوم فناوری این واحد بیشتر و بیشتر برای سنجش ها رایج می شود. وقتی می خواهیم رایانه بخریم، رایانه ای را می خواهیم که دارای یک هارد دیسک با تعداد بالای گیگابایت باشد تا بتواند مقدار زیادی اطلاعات را ذخیره کند.
گیگابایت یکی از بزرگ ترین واحدهای اندازه گیری داده ها است که ما روزانه مورد استفاده قرار می دهیم. به طور معمول، اندازه ها گرد می شوند. به یک مگابایت گفته می شود حدود هزار کیلوبایت، اما دقیق تر آن می شود 1024 کیلوبایت و یک گیگابایت هم 1024 مگابایت است.

چاپ
1632 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر ارشد رایشمندمدیر ارشد رایشمند

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد رایشمند
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

ارتباط با نویسنده

x