سوار ماشینی كه راننده اش هوشیاری كامل ندارد نشو. اچ جکسون براون (کتاب نکته‌های کوچک زندگی)

چه تفاوتی بین مگابایت و گیگابایت وجود دارد؟

چه تفاوتی بین مگابایت و گیگابایت وجود دارد؟
SuperUser Account

تفاوت بین مگابایت و گیگابایت شمار بایت هایی است که هر یک از این واحدها دارند و میزان داده هایی است که نگه می دارند. یک مگابایت یک میلیون بایت یا حدود 1000 کیلوبایت است. یک گیگابایت حدود یک میلیارد بایت یا حدود 1000 مگابایت است.
هم مگابایت و هم گیگابایت در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. این واحدها برای سنجش بزرگی آهنگ ها، تصاویر و بازی ها به کار می روند. اگر تلفن همراه و یا رایانه داشته باشیم و بخواهیم بازی ای را دانلود کنیم می توانیم ببینیم این بازی چند مگابایت است و یا وقتی فیلمی را می خریم تا دانلود کنیم می توانیم ببینیم که این فیلم چند گیگابایت است.
واحد پایه برای اندازه گیری داده بایت است و با پیشرفت مداوم فناوری این واحد بیشتر و بیشتر برای سنجش ها رایج می شود. وقتی می خواهیم رایانه بخریم، رایانه ای را می خواهیم که دارای یک هارد دیسک با تعداد بالای گیگابایت باشد تا بتواند مقدار زیادی اطلاعات را ذخیره کند.
گیگابایت یکی از بزرگ ترین واحدهای اندازه گیری داده ها است که ما روزانه مورد استفاده قرار می دهیم. به طور معمول، اندازه ها گرد می شوند. به یک مگابایت گفته می شود حدود هزار کیلوبایت، اما دقیق تر آن می شود 1024 کیلوبایت و یک گیگابایت هم 1024 مگابایت است.

Print
337 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان