سخنی از بزرگان...

مرداب چگونه محیط زندگی ای است؟

مرداب چگونه محیط زندگی ای است؟

مرداب ها،‌ مناطق مرطوب گرمی هستند كه سرشار از هم زندگی گیاهی و هم زندگی جانوری هستند. زمین پرآب مرداب ها اغلب به میزان زیادی با درختانی شبیه به سرو پوشیده شده. بعضی از جانوران داخل آب با اكسیژن اندک مرداب کنار می آیند و در آن زندگی می كنند (بعضی از ماهی ها، ماهی خاردار، میگو، بچه قورباغه، لارو حشره و غیره). بعضی از جانوران هم در سطح آب مرداب زندگی می كنند (مثل تمساح). بعضی از جانوران بالای آب زندگی می كنند (مثل پرندگان ، حشرات ، قورباغه ها و غیره) و جانوران دیگری هم در زمین نرم و اسفنجی مانندی كه باتلاق را احاطه كرده زندگی می کنند (مثل راكون،‌ آهو، كرم خاكی و غیره).
بعضی از جانورانی که در محیط مرداب ها زندگی می کنند عبارتند از: تمساح، کروکودیل، نوعی مار، عقاب طاس، سگ آبی، خرس قهوه ای، نوعی گربه وحشی، مرغ ماهی خوار، کپیبارا (بزرگ ترین جونده جهان)، کپپود (نوعی سخت پوست)، ماهی خاردار، نوعی دارکوب، سنجاقک، کرم خاکی، ماهی، فلامینگو، قورباغه، نوعی سمندر، عنکبوت آبی، راکون، شاهین دم قرمز، گرگ قرمز، سمور رودخانه، عقرب، میگو، حلزون، نوعی لاک پشت، آهوی دم سفید و زوپلانکتون.

چاپ
859 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر ارشد رایشمندمدیر ارشد رایشمند

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد رایشمند
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

ارتباط با نویسنده

x