در زندگی به همان اندازه كه به مسائل منفی فكر می كنی، به عوامل هم كه نقش مثبت دارند بیندیش. اچ جکسون براون (کتاب نکته‌های کوچک زندگی)

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟
SuperUser Account

آیا انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی دو زبان مجزا هستند یا دو حالت مختلف از زبان انگلیسی ؟ بعضی ها می گویند آنها دو زبان مختلف هستند ولی خیلی ها آنها را تنها حالتهای مختلفی از یک زبان می دانند . البته هیچ پاسخ دقیقی برای این پرسش وجود ندارد . ما فقط می توانیم بگوییم که تفاوتهایی میان آنها وجود دارد . البته باید بدانید که این تفاوتها جزئی بوده و در اثر یکپارچه شدن دنیای امروز این تفاوتها روز به روز کمتر می شوند .

تفاوتها و شباهتهای موجود میان دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی :
 
لهجه آمریکایی : اگر به این لهجه صحبت کنید ، انگلیسی زبانان شما را خواهند فهمید . در صورت یادگیری این لهجه می توانید به منظور تمرین و روان گویی در این بخش به منابع بسیاری همچون ماهواره ها ، فیلم ها و موسیقی دسترسی داشته باشید .قسمت اعظمی از مقالات موجود در فضای مجازی به لهجه آمریکایی است و در واقع تعداد افرادی که به لهجه آمریکایی تکلم می کنند ۱۰ برابر آنانی است که به لهجه بریتانیایی صحبت می کنند . پس در صورتی که شما از لحاظ تلفظ مشکلی داشتید ، منابع بیشتری در اختیار خواهید داشت ولی مردم در انگلیس نسبت به لهجه آمریکایی بی توجه هستند .

لهجه بریتانیایی : بهترین فرهنگهای لغت در جهان به این لهجه نوشته شده اند . مردم آمریکا لهجه بریتانیایی را دوست دارند و هنگامی که فردی به این لهجه سخن می گوید ، آمریکایی ها او را به عنوان فردی دانا خطاب می کنند .این مساله حتی در خصوص مسائل اجتماعی مانند رابطه مردان و زنان با یکدیگر نیز دخالت دارد .

انگلیسی بریتانیایی تمایل دارد که املای بسیاری از کلماتی که ریشه فرانسوی دارد را حفظ کند ، در حالیکه آمریکایی‌ها بیشتر سعی می‌کنند کلمات را همانطور که تلفظ می‌کنند بنویسند . علاوه بر این ، آنها حروفی را که مورد نیاز نیست ، حذف می‌کنند . اگر چه هر دو نسخه‌ی آمریکایی و بریتانیایی زبان انگلیسی صحیح هستند ، اما املای آمریکایی معمولاً ساده‌تر است . بنابراین بهتر است بطور کلی از املای آمریکایی استفاده کنید ، مگر اینکه بخواهید برای خوانندگان بریتانیایی چیزی بنویسید .

چند پیشنهاد برای بهتر کردن لهجه
 

مکالمه انگلیسی با یک لهجه خوب رویای خیلی از افرادی می باشد که در پی یادگیری زبان انگلیسی می روند ، به همین دلیل در این جا چند پیشنهاد کاربردی برای شما آورده شده تا بتوانید بهتر صحبت کنید . در ابتدا بهتر است به این نکته توجه کنید که لهجه های زبان انگلیسی بسیار گوناگون و متفاوت بوده و به بریتانیایی ، استرالیایی ، آمریکایی و … تقسیم می شوند که در خود این کشورها نیز تفاوت لهجه فراوان وجود دارد .آنچه در اینجا بحث می شود چگونگی تقویت کردن لهجه آمریکایی می باشد ، لهجه ای استاندارد و مناسب برای استفاده درست و شیوا که در بیشتر مناطق مورد قبول است .
اولین کار برای شروع ، این است که تا می توانید برای انگلیسی صحبت کردن زمان بگذارید . اگر شما در هفته نیم ساعت زبان انگلیسی صحبت می کنید و پنج ساعت برای یادگیری کلمه و گرامر صرف می کنید ، بهتر است این میزان را برای بهتر نتیجه گرفتن تغییر دهید . ایده آل ما این است که اگر می توانید هر روز زبان انگلیسی صحبت کنید . شاید سوال کنید که با چه کسی انگلیسی صحبت کنیم ؟ پاسخ به این سوال به شرایط شخصی شما وابسته می باشد . اگر امکان این را دارید تا با یک انگلیسی زبان ( آمریکایی ) صحبت کنید که بهترین فرصت برای تمرین لهجه در اختیار شماست . در غیر این صورت می توانید از پیشنهادات زیر بهره ببرید :

استفاده از ویدئو چت و یا گفتگوی آنلاین با افراد ، که بهترین نرم افزار skype می باشد و کار کردن با آن بسیار راحت است . می توانید از کتابهایی مانند Talk Your Headoff استفاده کنید . در این کتاب سوالات متنوع و گوناگونی در زمینه های گوناگون گردآوری شده است که شما می توانید به آنها پاسخ دهید . می توانید با دوست خود قرار بگذارید تا از این پس با هم انگلیسی صحبت کنید که این نیز باعث تقویت زبان هر دوی شما خواهد شد . همچنین در تهران برخی تورها موجود می باشند که افراد در آنها ثبت نام کرده و در آنجا به زبان انگلیسی صحبت می کنند .
بهترین کتاب در زمینه تقویت لهجه آمریکایی American Accent Training می باشد . همراه این کتاب سی دی آموزشی هم می باشد که مهمترین دلیل محبوب بودن این کتاب است . در زمینه تماشای فیلم ، دقت در آمریکایی بودن فیلم مورد نظر می باشد . زیرا دیدن فیلمی که بازیگران آن اغلب با لهجه استرالیایی ، هندی و … صحبت می کنند ، برای تقویت لهجه آمریکایی سود چندانی نخواهد داشت . فراموش نکنید که در این مورد نیز کیفیت بهتر از کمیت می باشد .پس به جای آنکه سعی کنید فیلم های بیشتری ببینید ، یک فیلم خوب را انتخاب کرده و دیالوگهای آن را بررسی کنید .
تحقیقات نشان می دهد که برای صحبت کردن به یک زبان جدید حدود سه ماه تمرین روزانه مورد نیاز است تا عضلات دهان ( برای آن زبان خاص ) تقویت شوند .بسیاری از مشکلات تلفظی که زبان آموزان با آنها مواجه هستند در نتیجه استفاده غلط از اصواتی است که در زبان مادری خود به کار می برند .

نکته های زیر به شما کمک می کند که تاثیر زبان مادری خود را بر زبان انگلیسی تان کاهش دهید :

به حرکات دهان انگلیسی زبانان ( native ) دقت کنید .
به پسوندهای s و ed توجه داشته باشید .
صدای خودتان را گوش کنید .
صبور باشید و شمرده صحبت کنید .
با صدای بلند انگلیسی بخوانید .
به کتابهای نوار دار گوش کنید .

Print
374 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان