گاهی اوقات در صف نوبت خود را به دیگران بده. اچ جکسون براون (کتاب نکته‌های کوچک زندگی)

زیاد می خوابم ولی همیشه خسته ام

زیاد می خوابم ولی همیشه خسته ام
SuperUser Account

پرسش: 13 سال دارم ومعمولاً بین 9 تا 12 ساعت می خوابم اما باز هم در تمام طول روز احساس خستگی می کنم. معمولاً 4 یا پنج بار چرت می زنم و در نهایت وقتی خورشید طلوع می کند به خواب می روم. می خواستم بدانم چرا فقط با طلوع آفتاب خوابم می برد و چرا با وجود 9 تا 12 ساعت خواب باز هم تمام روز خسته ام. من از افسردگی و اضطراب هم رنج می برم.
پاسخ: شما به این خاطر همیشه خسته اید که چرخه خوابتان مختل شده است. تعداد ساعت های خواب تنها بخشی از تصویر کلی خوابیدن است. چرخه خواب باید به گونه ای باشد که ترمیمی باشد و به نیازهای بدن پاسخ دهد. چرت زدن را متوقف کنید. خودتان را بیدار نگه دارید. از ساعت 8 شب رایانه، تلویزیون، صفحه نمایش تلفن همراه را خاموش کنید. کاری را انجام دهید که برایتان آرامش بخش است. برای به رختخواب رفتن آماده شوید و در ساعت 9 در رختخواب باشید. هر کار آرامش بخشی را که ممکن است به شما کمک کند به خواب بروید انجام دهید. شاید زدن ساز و یا گوش دادن به موسیقی ای آرامش بخش چنین کاری را انجام دهد. حتی اگر اول شب خوابتان نمی برد ولی باز هم این نظم و انظباط را در خودتان ایجاد کنید که از ساعت 9 به رختخواب بروید و در ساعت 6 یا 7 صبح از خواب برخیزید.
اما اگر از شدت اضطراب خوابتان نمی برد احتمالاً لازم است که فردی متخصص شما را ببیند.
فقط صبور باشید چون رفع اختلال خواب زمان می برد. حتی ممکن است هفته ها به طول بینجامد. شما در مرحله ای از زندگیتان هستید که بدنتان در حال رشد و تغییر است و برای این که سالم باشید به خواب ترمیم کننده نیاز دارید.

Print
314 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان