ستودن بیش از آن چه كه سزاوار است نوعی چاپلوسی، و كمتر از آن،‌ درماندگی یا حسادت است. امام علی (ع)

آموزش جاوا اسکریپت

آموزش جاوا اسکریپت

بخش اول

آموزش جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی راحت و سرگرم کننده می باشد از جاوا اسکریپت برای ایجاد صفحات داینامیک و پویا در وبسایت استفاده می شود. زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را نباید با زبان برنامه نویسیی جاوا اشتباه گرفت این دو زبان تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند. و البته شباهت هایی هم دارند که این شباهت ها بین هر زبان برنامه نویسی دیگری نیز می‌تواند وجود داشته باشد. جاو اسکریپت از نظر یادگیری بسیار راحت می‌باشد که چرا که با HTML یکپارچه می‌شود. برای استفاده از جاوا اسکریپت با توجه به ماهیت متن‌باز بودن (اوپن سورس) نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست و از مزایای دیگر این زبان می توان به کراس پلتفرم بودن آن اشاره کرد. بدین معنی که روی پلتفرم‌های مختلف قابل اجرا می‌باشد. با توجه به همین ویژگی از جاوا اسکریپت می توان در ویندوز، لینوکس، مکینتاش و سایر سیستم‌عامل ها از جاوا اسکریپت استفاده کرد. بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی دیگر مثل جاوا، پایتون، ASP.NET COREو .... نیز کراس پلتفرم هستند و وابسته به سیستم عامل خاصی نیستند.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

این دوره برای مخاطبینی طراحی شده است که قصد دارند جاوااسکریپت را بیاموزند و در وبسایت‌هایشان از آن استفاده کنند تا صفحات وب داینامیک داشته باشند.

پیش‌نیاز این آموزش چه چیزهایی می‌باشد؟

برای تهیه‌ی این آموزش‌ها ما فرض را بر این گرفته‌ایم که شما دانش قبلی از کدنویسی در HTML دارید. در صورتی که شما اطلاعات قبلی نیز در مورد برنامه نویسی شی گرا (هر چند اندک) داشته باشید در درک عمیق جاوا اسکریپت نیز به شما کمک خواهد کرد و باعث خواهد شد که بتوانید ایده‌هایی خوب در طراحی صفحات داینامیک با جاوا اسکریپت پیاده سازی کنید. در مورد شی گرایی در جاوا اسکریپت و سایر زبان‌های برنامه نویسی که در سایت قرار دارد آموزش های کاملی در سایت قرار داده خواهد شد.

نحوه قراردادن کدها در سایت

ما کدهایی که در سایت قرار می‌دهیم تا در سایت https://jsfiddle.net منتشر خواهیم کرد. شما همزمان می‌توانید کدهای HTML,CSS,JavaScript را مشاهده کرده و در صورت نیاز می توانید آنها را ویرایش نمایید.

 

<html>
  <body>
  
   <script language="javascript" type="text/javascript">
     <!--
      document.write("Hello World!")
     //-->
   </script>
   
  </body>
</html>

 

Print
413 رتبه بندی این مطلب:
3/5

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان