سخنی از بزرگان...

فیلتر:

مرتب کردن با:

فیلتر با دسته ها

  • Expand/Collapse
    • Expand/Collapse
175 مسئله منطقی

175 مسئله منطقی

175 LOGIKAI FELADAT

به خواننده این کتاب

این کتاب، در بخش های مختلفی تنظیم شده است تا بتواند خوانندگان بیشتری را راضی کند. هم کسانی که به تازگی وارد دبیرستان شده اند و هم کسانی که دانشکده و یا مدرسه ی عالی را تمام کرده اند، می توانند در این کتاب، به موضوع هایی که برایشان جالب است، برخورد کنند. هم کسانی که می خواهند وقت آزاد خود را پر کنند، هم آن ها که مایل به تقویت تفکر ریاضی خود هستند و هم فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی، می توانند از این کتاب استفاده کنند. راضی کردن این قشرهای کاملا متفاوت ،با سلیقه ها و آموزش های گوناگون و حتی گاهی متناقض، کار ساده ای نیست، به همین مناسبت، اگر خواننده ای ،موردی یا بخشی را سازگار با هدف خود نمی بیند ،می تواند آن را کنار بگذارد. در واقع این، نه یک کتاب بلکه چند کتاب است که پشت سر هم آمده و می توان، از آن، همچون «شاه کلید» استفاده کرد. 

برای آگاهی همه خوانندگان:

برای خواندن این کتاب، از هر بخشی می توان آغاز کرد. بخش های مختلف، ارتباطی به هم ندارند. توصیه ما به خواننده این است که همه بخش ها را، از اول تا آخر، مطالعه کند، ولی در توصیه خود هیچ اصراری نداریم. 

کتاب تنها شامل مساله های سرگرم کننده نیست: بسیاری از مساله ها، زمینه ای کاملا جدی دارند. به همین مناسبت، از خواننده می خواهیم، همچون یک رمان، به این کتاب نگاه کند: از برخی جاها می توان به سرعت گذشت، ولی در بعضی موارد، باید با حوصله و دقت برخورد کرد. 

هر جا به «حروف خوابیده» برخورد کردید، توجه بیشتری داشته باشید، جواب درست و دقیق مساله این است، یا بعضی نکته های اساسی در مورد آن با این «حرف ها» چاپ شده است. 

مطلب قبلی جبرهای نیمه ساده لی و تصاویر آن ها
مطلب بعدی آشنایی با گروه های لی و هندسه سیمپلکتیک
چاپ
3893 رتبه بندی این مطلب:
3.6
نوعکتاب
رشتهریاضی
مقطعدوستداران ریاضی
گرایشبدون گرایش
زبانفارسی
نوع کاربردالمپیاد
نویسندهBizam Gyorgy - Hereczeg janos
مترجمپرویز شهریری
سال انتشار1366
صفحه572
نام منبعمجله علمی رایشمند
لینک منبعhttps://rayeshmand.ir/Default.aspx?tabid=51&artmid=1417&articleid=628&language=fa-IR

فایل ها برای دانلود

 
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته