سعی كن موفقیت هایی كه در گذشته به دست آورده ای مانع تلاش و پیشرفت های بعدیت نشود. اچ جکسون براون (کتاب نکته‌های کوچک زندگی)

برای تصحیح رفتار پرخاشگرانه چه باید کرد؟

برای تصحیح رفتار پرخاشگرانه چه باید کرد؟
SuperUser Account

اگر رفتار پرخاشگرانه ناشی از این باشد که نوجوان احساس تهدید می کند, دو راه حل وجود دارد:
1-تغییر و اصلاح رفتار در خانواده و محیط زندگی به طوری که مناسبات و موقعیت های جدیدی ایجاد شود که خطرات تهدید کننده ای برای نوجوان به وجود نیاید.
2-تغییر نگرش نوجوان پرخاشگر نسبت به خطر و تهدید. چنان که او فکر نکند که هر حرکتی و یا رفتاری از جانب دیگران تهدیدآمیز است و در صورت بروز یک رفتار تهدیدآمیز از جانب دیگران, نوجوان بتواند با یک راهبرد مناسب رفتار خوشایندی در مقابل تهدید از خود بروز دهد.
عصبانیت
 افرادی که از پرخاشگری به عنوان روشی برای پاسخ گویی به نیاز قدرت شخصی استفاده می کنند, راهکارهای دیگری برای کسب قدرت شخصی پیدا کنند
برای مقابله با رفتارهای پرخاشگرانه راهکارهای دیگری نیز وجود دارد. مثلاً افرادی که از پرخاشگری به عنوان روشی برای پاسخ گویی به نیاز قدرت شخصی استفاده می کنند, راهکارهای دیگری برای کسب قدرت شخصی پیدا کنند. تعداد این راهکارها بسیار زیاد است. مانند: پیشرفت تحصیلی در مدرسه, انواع مختلف فعالیت های فرهنگی و ورزشی, اشتغال به کارهای پاره وقت و فعالیت های اجتماعی نظیر ارایه خدمات و ایفای نقش های افتخاری.

Print
156 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان