لطفا توجه نمایید! تمام کتاب های موجود در رایشمند به همراه لینک مستقیم برای دانلود می باشند. ولیکن جهت مشاهده لیست دانلود فایل ها حتما باید به عنوان یک عضو وارد حساب کاربری خود شوید. اگر هنوز عضو نیستید در کمتر از یک دقیقه عضو شده و از بیش از 3000 کتاب تخصصی ریاضی به همراه لینک دانلود مستقیم از رایشمند بهره مند شوید
هندسه مسطحه از مقدمات تا المپیاد
مدیر ارشد سایت
/ دسته ها: کتابخانه ریاضی

هندسه مسطحه از مقدمات تا المپیاد

Plane Geometry from Beggining to Olympiad

هندسه یکی از قدیمی ترین علوم امروزی است که تاریخ آن به حدود 4000 سال پیش باز می گردد و همواره در طول اعصار مختف بزرگ ترین فیلسوفان و دانشمندان و متفکران از افلاطون و دکارت و اقلیدس گرفته تا خیام و نظام الملک و خواجه نصیرالدین طوسی و علامه طباطبایی را مسحور و مجذوب زیبایی های خود کرده است. اما متاسفانه آن چه امروزه به عنوان هندسه در دبیسرستان ها و سیستم آموزشی ما تدریس می شود به شدت با آن چه باید باشد فاصله دارد و هر گز نتوانسته ایم مفاهیم و زیبایی های مباحث هندسه را به درستی برای دانش آموزان و علاقه مندان به تصویر بکشیم. 

در این کتاب برای اولین بار سعی شده تا با بکارگیری نرم افزار Geometer's skethpad در نسخه الکترونیکی آن، مفاهیم و مباحث هندسه مسطحه، با روشی جدید و البته کاملا جذاب برای دانش آموزان و علاقه مندان بیان شود تا شاید بتوانیم قسمتی از ضعف ها و کاستی های سیستم آموزشی را بپوشانیم. امید است این روش جدید آموزشی در هندسه مسطحه مورد اقبال و استفاده دانش آموزان، معلمین و اساتید محترم قرار گیرد. همچنین این کتاب تمام مباحث هندسه از مقدماتی ترین مطالب تا سطح المپیادهای ریاضی را پوشش می دهد و می تواند منبع مناسبی برای علاقه مندان به شرکت در مسابقات المپیادهای ریاضی باشد. 

سرفصل ها:

 1. هندسه مقدماتی 1
 2. هندسه مقدماتی
 3. خواص مثلث
 4. همرسی و هم خطی
 5. دایره ها
 6. هندسه برداری
 7. تبدیلات هندسی
 • جزئیات
 • دریافت فایل
 • گالری
 • تماس
 • نظرات
نوعکتاب
مقطعمتوسطه
گرایشریاضی
زبانفارسی
نوع کاربردالمپیاد
نویسندهسیامک احمدپور، مصطفی مسگری مشهدی
نوع فایل
 • Pdf
صفحه 183
 

مدیر ارشد سایتمدیر ارشد سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد سایت

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر
مطلب قبلی 102 مساله ترکیبیات
مطلب بعدی مسائلی در آنالیز حقیقی
چاپ
2110 رتبه بندی این مطلب:
5/0