در این صفحه گروه آموزش را ملاحظه می نمایید. برای مشاهده کلیه مطالب سایت اعم از آموزش ریاضی، اخبار ریاضی، نمونه سوال ریاضی، فرمول های ریاضی، مشاهیر و دانشمندان، رشته های تحصیلی و مطالب دیگر می توانید از لینک زیر استفاده کنید

در صفحه جزئیات مطلب که با کلیک روی لینک زیر راهی آن می شوید می توانید از گروه بندی که در سمت چپ وجود دارد برای دسترسی به کلیه مطالب سایت استفاده کنید

تمام مطالب

جدیدترین آموزش ها

RSS

آموزش

مدیر ارشد سایت

آشنایی با GMAT (استعداد تحصیلی)

قسمت اول (مقدمه)

این آموزش ها برای کلیه رشته ها قابل استفاده می باشد، همچنین برای فرهیختگان عزیزی که می خواهند در آزمون کارشناسی ارشد، رشته های مدیریت MBA و یا سایر رشته هایی که GMAT دارند، شرکت کنند قابل استفاده است.

انتظار می رود در آزمون دکترای 93 تعداد 40 سوال مربوط به استعداد تحصیلی یا هوش باشد. 

همان گونه که مستحضر هستید هوش چیزی نیست که بتوان آموزش داد و یا به کسی یاد داد. دو درس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی در کنکور دکترا دروسی هستند که با تمرین و ممارست و صرف وقت زیاد می توانید نتایج خوبی بگیرید. این دو درس، درسی نیستند که با 20 روز مطالعه در کنکور، معجزه کنید.

ضریب این درس در کنکور 1 می باشد. ولی به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید ممکن است همین درس نقطه پرتاب شما به سمت دانشگاه دلخواهتان باشد.

ما در این آموزش ها درس استعداد تحصیلی را به 4 دسته کلی تقسیم می کنیم.

  • ریاضی
  • استدلال منطقی
  • درک مطلب
  • چند قانونی ها

اگر در کنکور 93 تعداد سوالات 40 عدد باشد از هر کدام از این قسمت ها 10 سوال مطرح می شود و پاسخ کامل به هر بخش مساوی می شود با 25% امتیاز. 

در آینده به ترتیب این 4 مورد را بررسی و توضیحات، مثال، نمونه سوالات و آزمون های مربوط به آن را در سایت قرار خواهیم داد. 

اگر موافق با این سری آموزشی هستید لطفا در بخش نظرات اعلام نمایید تا کیفیت کار بهتر گردد. 

مطلب قبلی قسمت 50: محاسبه سریع: شگردها و شیوه ها
مطلب بعدی دنباله حسابی
چاپ
3041 رتبه بندی این مطلب:
5/0

مدیر ارشد سایتمدیر ارشد سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد سایت

2 نظر در مطلب "آشنایی با GMAT (استعداد تحصیلی)" ثبت شده است

0
0

مرتضی صلاحی

سلام خیلی ممنون از مطلبی که گذاشتید با اشنایی که از سوالات دکتری دارم تنها سایتی که به روز بود و واقعا میدونست سوالات چجوری میان سایت شما بود. من توی بخش چند قانونی ها واقعا مشکل دارم و ازتون خواهش میکنم اگه مطلبی اموزشی، نمونه سوالی و یا کتابی که مخصوص اموزش این بخش باشه رو از طریق ایمیل به من اطلاع بدین. بسیار سپاس گذارم.


0
0

مرتضی صلاحی

salahi_m2005@yahoo.com

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر