تاریخچه رایشمند

در این قسمت نحوه تغییر و تحول و بروزرسانی های رایشمند را ملاحظه می نمایید

 

 

سال 1392

افتتاح سایت با اولین نسخه

قابلیت مشاهده با انواع دستگاه ها اعم از تبلت، موبایل و ... و انطباق پذیری سایت با انواع سایز های صفحه نمایش

قابلیت مشاهده بر روی تمامی مرورگرها اعم از Internet Explorer,FireFox, Google Chrome, Safari, Opera و تمام مرورگرهای مربوط به موبایل ها و تبلت ها
با این حال نه تنها برای این سایت بلکه برای مشاهده کلیه سایت ها بهتر است از مرورگرهای مدرن مانند Chrome و یا FireFox استفاده نمایید

امکان درج و نمایش صحیح انواع و اقسام فرمول های ریاضی در سایت

امکان انجام محاسباتی مانند تقسیم، دترمینان، انتگرال و ... بصورت مستقیم در سایت

امکان درج و نمایش صحیح انواع کدهای برنامه نویسی در سایت

آموزش ریاضی

اخبار ریاضی

نمونه سوالات ریاضی

آشنایی با مشاهیر ریاضی

معرفی رشته های دانشگاهی ریاضی

کتابخانه تخصصی ریاضی در همه مقاطع

معرفی دانشگاه های ایران که از طریق کنکور ریاضی امکان راه یابی به آن ها وجود دارد

آزمون آنلاین همراه با ارائه گواهینامه

همکاری با سایت رایشمند با ارسال مطالب مختلف و نشر آن در سایت به نام فرستنده

مشاوره های تخصصی

شبکه اجتماعی

ارائه فرمول های ریاضی

 
 

بروزرسانی سایت

بروزرسانی هسته پرتال به نسخه 7.02.00

حل مشکل پنجره های بازشونده (popup) در صفحه اصلی سایت هنگام ورود به سایت و ثبت نام

رونمایی از بخش معرفی پیشرفته دانشگاه های ایران

جستجوی کاربر جستجوی پرتال در این نسخه امکان جستجوی کاربران و پروفایل ایشان را فراهم آورد (این ویژگی برای کسانی که علاقه به استفاده از آن ندارند به آسانی قابل غیرفعالسازی می باشد).

مدیریت کتابخانه جاوااسکریپت نسخه جدید پرتال به مدیران وبسایت امکان می دهد که کتابخانه جاوا اسکریپت خود را به عنوان یک افزونه در نرم افزار نصب نمایید. به محض نصب، ماژول یا پوسته شما می تواند از آن کتابخانه جاوا استفاده نماید.

 
 
 

دومین بروزرسانی سایت

بروزرسانی هسته پرتال به نسخه 7.02.1

در این بروزرسانی تغییرات عمده ای که از لحاظ کاربران محسوس باشد صورت نپذیرفته و حدود 50 خطای سیستمی شناسایی و مرتفع شده است.

بروزرسانی ابزار نمایش جدیدترین اخبار و آموزش ها در صفحه اصلی سایت به جدیدترین نسخه 4.3.0

رنک الکسای رایشمند در این بروزرسانی رشد قابل ملاحظه ای داشته و بیش از سه برابر رشد کرده است.

 
 

رفع ایرادات منطقی و بروزرسانی چند ماژول

13/12/1392

در این بروزرسانی موارد مهمی برای بازدهی بیشتر سایت انجام شده است این موارد در زیر لیست می گردند

بروزرسانی ماژول انجمن به جدیدترین نسخه 2.11.0-5600 و رفع برخی ایرادات در انجمن مانند قرارگیری صفحه مشخصات کاربر در قسمت آبی رنگ فوتر صفحه

طبق گزارشاتی که از کاربران محترم مبنی بر در دسترس نبودن سایت در بعضی ساعات دریافت کردیم پس بررسی های انجام شده توسط تیم فنی سایت، مشخص گردید این موضوع به دلیل مصرف بیش از اندازه سایت از حافظه سرور بوده است و با تلاش تیم فنی سایت این مصرف از 500 مگابایت به 230 مگابایت کاهش داده شد تا انشاالله دیگر شاهد چنین موردی نباشیم.

بدین وسیله از همکاری کاربران گرامی نهایت تشکر و قدردانی را می نماییم

 
 
 
 
سال 1393

بروزرسانی سایت

10/02/1393

در این بروزرسانی سایت به جدیدترین نسخه 7.2.2 ارتقا یافت

به پاس قدردانی از فعالیت کاربران، به کاربران گرامی وبلاگ شخصی در صفحه رایشگران اعطا شد

سرور سایت به سرورهای قدرتمند شرکت رادکام با 32 گیگابایت رم منتقل شد.

زیردامنه ی dl.rayeshmand.ir تهیه گردید تا تمام لینک های دانلود بصورت مستقیم قرار بگیرند. و دیگر خبری از خرابی لینک های دانلود در رایشمند نخواهد بود.

تغییرات اساسی در سیستم کتابخانه تخصصی ریاضی رایشمند اتفاق افتاد که این تغییر جهت بازدهی بیشتر و در دسترس تر بودن بیشتر منابع مطالعاتی برای ریاضی دوستان می باشد.

 
 

بروزرسانی سایت

تمامی لینک ها در این بروزرسانی به لینک مستقیم تبدیل شده است و دیگر نیازی نیست که کاربران برای دانلود منابع راهی سایت دراپ باکس شوند. چرا که با خرید فضای اختصاصی به میزان ده گیگابایت تمام منابع شامل کتابها، فیلم ها و ... در این فضا قرار گرفته و بصورت مستقیم در دسترس کاربران رایشمند قرار گرفته است.
در این بروزرسانی تغییرات کلانی در شکل ظاهری صفحات رخ داده است، همکاران بیشتری به قسمت اساتید و نویسندگان رایشمند افزوده شده اند و رشد چشم گیری در بازدهی رایشمند از طرف مدیران ملموس بوده است.
در این بروزرسانی مشکل عدم نمایش صحیح فرمول ها در انجمن برطرف شده است.
از حجم صفحات بطور محسوسی برای افزایش بازدهی و افزایش سرعت سایت کاسته شده است
اطلاعاتی در مورد مدیران و اساتید سایت در صفحه درباره رایشمند اضافه شده است.

 
 
 

تغییرات اساسی سایت

06/04/1393

با توجه به بروز برخی مشکلات در رایشمند توسط افرادی معلوم الحال تغییرات اساسی در سایت صورت پذیرفت. از جمله این تغییرات می توان به تغییر ظاهر سایت، کاهش چشم گیر ترافیک سایت، افزایش محسوس سرعت سایت و کاهش حجم صفحات اشاره نمود

در این تغییرات نام کاربری تمام کاربرانی که قبل از تاریخ بروزرسانی در سایت عضو شده بودند توسط سیستم و بصورت خودکار به عنوان نیازمند تغییر کلمه عبور علامت گذاری شده و ایمیل های اطلاع رسانی نیز برای این موضوع به ایشان ارسال گردید.

با توجه به شیرین کاری برخی افراد مشخص ثبت نام در سایت بصورت تائید شده تغییر یافت، بدین معنی که بعد از ثبت نام ایمیلی به پست الکترونیکی کاربر ارسال می گردد که حاوی لینک فعال سازی است و برای تکمیل عضویت لازم است کاربر روی آن لینک کلیک نماید و همچنین سیستم پیشرفته recaptcha ی شرکت گوگل برای تمایز کاربران واقعی با ربات ها به صفحه ثبت نام اضافه شد.

رایشمند یک مکان علمی است که با هزینه های هنگفت و بصورت شخصی توسط مدیر ارشد آن یعنی سید محمد آذربرا امکاناتی کاملا رایگان در اختیار کاربران گرامی قرار داده است. و با توجه به زیرساخت های بسیار مستحکم تحمل هیچ گونه کج اخلاقی از طرف شخص یا شرکت یا سازمان خاصی را نخواهد داشت و در صورت مشاهده مجدد این رفتارها با ذکر مشخصات کامل فرد حقیقی یا حقوقی از حقوق خود دفاع خواهد کرد.

در این تغییرات به فرم تماس با رایشمند قسمتی به نام جذب مدیر و یا استاد سایت افزوده شده است و از تمام علاقه مندان ریاضیدان به حوزه وب و نویسندگی وبسایت دعوت به عمل می آید