در این صفحه گروه اخبار را ملاحظه می نمایید. برای مشاهده کلیه مطالب سایت اعم از آموزش ریاضی، اخبار ریاضی، نمونه سوال ریاضی، فرمول های ریاضی، مشاهیر و دانشمندان، رشته های تحصیلی و مطالب دیگر می توانید از لینک زیر استفاده کنید

در صفحه جزئیات مطلب که با کلیک روی لینک زیر راهی آن می شوید می توانید از گروه بندی که در سمت چپ وجود دارد برای دسترسی به کلیه مطالب سایت استفاده کنید

تمام مطالب

رویدادهای آتی رشته ریاضی

جدیدترین اخبار

RSS

اخبار

مدیر ارشد سایت

معرفی یک نرم افزار جبری

معرفی یک نرم افزار جبری
Groups Algorithms Programming یک نرم افزار قدرتمند ریاضی است که برای انجام کارهای پژوهشی در زمینه نظریه گروهها و حلقه ها بکار میرود. در کتابخانه این نرم افزار گروههای از مرتبه کمتر از 3000 وجود دارند. با آگاهی از دستورات ساده این نرم افزار میتوانیم اطلاعات مختلفی نظیر محاسبه مرتبه گروه، بدست آوردن زیرگروههای آن، محاسبه مرکز و زیرگروه مشتق و نرمالساز ها و ... بدست آورد. این نرم افزار همچنین قابلیت برنامه نویسی و ایجاد حلقه های for و if و while و ... را برای کاربر فراهم میکند.
از دیگر قابلیت های این نرم افزار توانایی شناختن گروهها به صورت نمایش آنهاست. یعنی با داشتن یک نمایش از یک گروه شامل مولد ها و روابط میتوان گروه را به GAP معرفی کرد و اطلاعات مختلفی به دست آورد.
آخرین نسخه این نرم افزار که به طور رایگان در وبسایت رسمی آن قرار دارد حدود 50 مگابایت حجم دارد. مسلما دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به کارهای پژوهشی در زمینه نظریه گروهها علاقه مندند لازم است با این نرم افزار آشنا شوند.

مطلب قبلی دکتر علی عبادیان ؛ محقق ارومیه ای معمای ریاضی لیب را حل کرد
مطلب بعدی استفاده از عدد پی در ساخت تخت جمشید
چاپ
3125 رتبه بندی این مطلب:
4/0

مدیر ارشد سایتمدیر ارشد سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد سایت

1 نظر در مطلب "معرفی یک نرم افزار جبری" ثبت شده است

0
1

morteza

جبر ما که خیلی سخت بود

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر