در این صفحه گروه اخبار را ملاحظه می نمایید. برای مشاهده کلیه مطالب سایت اعم از آموزش ریاضی، اخبار ریاضی، نمونه سوال ریاضی، فرمول های ریاضی، مشاهیر و دانشمندان، رشته های تحصیلی و مطالب دیگر می توانید از لینک زیر استفاده کنید

در صفحه جزئیات مطلب که با کلیک روی لینک زیر راهی آن می شوید می توانید از گروه بندی که در سمت چپ وجود دارد برای دسترسی به کلیه مطالب سایت استفاده کنید

تمام مطالب

رویدادهای آتی رشته ریاضی

جدیدترین اخبار

RSS

اخبار

مدیر ارشد سایت

دکتر علی عبادیان ؛ محقق ارومیه ای معمای ریاضی لیب را حل کرد

ارسال شده توسط فرهیخته گرامی جواد صدقی مقدم

دانشمندان ریاضی ایران بعد از ۴۱ سال ، کوتاهترین راه حل معمای جهانی لیب را پیدا کردند. 
پروفسور لیب استاد برجسته ریاضی فیزیک جهان در سال ۱۹۷۲ ، قضیه کانتیویتی را مطرح و آن را در مجله Advancees in Mathematics ( ادونس مت ) به چاپ رساند . 

از آن سال تاکنون برخی استادان ریاضی جهان توانستند راه حل این قضیه را پیدا کنند ولی گروه ریاضیات ایران پس از ۴۱ سال توانست کوتاه ترین راه حل این معمای ریاضی را کشف کند و با تائید استادان ریاضی جهان آن را در همان مجله به چاپ برساند. 
جناب آقای دکتر علی عبادیان درسال ۱۳۵۰ در شهرستان ارومیه متولد و تحصیلات متوسطه را درهمان شهر به پایان رساندن و مدرک لیسانس را از دانشگاه ارومیه و فوق لیسانس را از دانشگاه تربیت معلم و دکتری را از دانشگاه تربیت معلم اخذ نمودند.
به گزارش عصر امید ؛ سرپرستی گروه تحقیقات ریاضی بر عهده دانشگاه سمنان بود . رئیس دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه سرپرست این گروه تحقیقاتی گفت: اعضای گروه حل این مساله ، دکتر مجید اسحاقی از دانشگاه سمنان ، دکتر اسماعیل نیکوفر از دانشگاه پیام نور تهران و دکتر علی عبادیان از دانشگاه ارومیه همکاری کردند. 

دکتر مجید اسحاقی ، سرپرست گروه محققان نیز گفت : قضیه کانتیویتی لیب اولین معمای ریاضی در زمینه توابع محدب است که مهمترین توابع در آنالیز کاربردی است و در مکانیک کوآنتوم ، صنایع نظامی ، غذایی کاربرد دارد . وی افزود : این راه حل به تائید انجمن ریاضی آمریکا نیز رسیده است . 

مجله ادونس مت آمریکا که جزء پنج مجله برتر ریاضیات دنیاست مقاله هایی را منتشر می کند که راه حل جدیدی برای مسائل ارائه داده باشد . در طول تاریخ علمی ریاضی ایران ، این دومین بار است که یافته های علمی دانشمندان کشورمان در ادونس مت چاپ می شود. 

مطلب قبلی استعداد تحصیلی (Gmat)
مطلب بعدی معرفی یک نرم افزار جبری
چاپ
2528 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر ارشد سایتمدیر ارشد سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر ارشد سایت

3 نظر در مطلب "دکتر علی عبادیان ؛ محقق ارومیه ای معمای ریاضی لیب را حل کرد" ثبت شده است

1
1

پارسا

خودش که حل نکرد-کار دونفر دیگه بود به اسم این آقا تموم شد-اصلا وقت اینکارا را ندارد-من شاگردش بودم از نصف کلاسها میزد.


2
1

علی عشقی

اصلا این طور نیست آقای پرفسور عبادیان یک نخبه ی کامل است. من چندین سال شاگردش شده ام.


0
2

فرشاد اسماعیل زاده

آقای دکتر علی عبادیان افتخار شهرمون ملکان هست تبریک عرض میکنم اقای دکتر عبادیان خداوند عمر طولانی به شما عطا فرماید زیر سایه خداوند سربلندو پیروز باشی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر