ما ریاضیات و جدیدترین تکنولوژی های وب را با هم در آمیخته ایم

با تلاش چندین ماهه یک تیم، متشکل از ریاضیدانان و وب کاران، و با توجه به احساس نیازی که برای یک سایت کامل در زمینه ریاضیات بوضوح مشهود بود پرتال رایشمند با اهداف خیرخواهانه جهت کمک و هدایت تحصیلی ریاضی خوانان و ریاضی دانان راه اندازی گردید. 

با گرد هم آمدن یک تیم فنی قوی در زمینه طراحی وب و همچنین متخصصان  ریاضیات در کنار هم، سعی شده قابلیت های بسیاری با بهترین کیفیت کنار هم تعبیه گردد.

ویژگی های بارز سایت که رایشمند را از سایر سایت های ریاضی متمایز می کند را می توان به صورت زیر لیست نمود. 

 1. آزمون آنلاین، شامل کنکور سال های گذشته به همراه پاسخ تشریحی. تجزیه و تحلیل آزمون بعد از شرکت در آن و مقایسه کاربر با سایر کاربران شرکت کننده در آزمون از مهم ترین ویژگی های این سیستم آزمون آنلاین می باشد. 
 2. کتابخانه تخصصی ریاضی شامل هزاران جلد کتاب، حل المسائل، جزوه، مقاله و ... که با لینک مستقیم در سرورهای اختصاصی رایشمند به همراه جزئیات کتاب ها شامل نویسنده، مترجم، تعداد صفحات، سال انشار، خلاصه ای از کتاب و لینک دانلود مستقیم آن، به سایت افزوده می شوند. 
 3. انجمن های تخصصی گفتگو شامل تمام امکانات یک انجمن حرفه ای با امکان درج مستقیم کلیه فرمول های ریاضی و کدهای برنامه نویسی در سایت توسط کاربران. با امکان پسندیدن یک مطلب، امکان اشتراک گذاری، امکان پیام خصوصی، امکان دوست یابی و ...
 4. جدیدترین اخبار از اتفاقات ریاضی شامل برگزاری سمینار، کنفرانس، گردهمایی های ریاضی در کشور و سایر نقاط دنیا
 5. آموزش های مختلف ریاضی در مقاطع مختلف تحصیلی از پایه ابتدایی تا دکترا
 6. ارائه تمام فرمول های ریاضی بصورت طبقه بندی شده همراه با شکل (اکثر تصاویر با تکنولوژی SVG که با کدهای وب طراحی می گردند ایجاد شده اند)
 7. معرفی دانشمندان و صاحبنظران ریاضیات ایران و جهان
 8. معرفی تمام رشته هایی که از طریق کنکور ریاضی امکان ورود به آن ها میسر می باشد. 
 9. سیستم جامع معرفی رشته ریاضی در دانشگاه های کشور شامل تعداد واحدها، چارت آموزشی، معرفی دانشکده ریاضی، اساتید عضو هیات علمی، مدیر گروه و معرفی کلیه فعالیت های ریاضی انجام شده در دانشگاه ها
 10. مشاوره تحصیلی برای نحوه صحیح مطالعه و یا تدریس ریاضی و ارائه راهکارهای پیشنهاد شده توسط اساتید و صاحبنظران ریاضیات
 11. ارائه نمونه سوال های مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی از ابتدایی تا دکترا

در زمان پروراندن ایده رایشمند و زمان طراحی این پرتال، مهم ترین دغدغه ما ارتباط دو طرفه با کاربران سایت بوده است لذا علاوه بر سیستم پیشرفته خبرنامه و ارتباط دائم با کاربران سایت در کلیه صفحات سایت کاربران امکان ارسال نظر و پیشنهادات خود را دارند. 

تمام کاربران رایشمند می توانند در کلیه قسمت های سایت یک نویسنده! باشند. فقط کافی است وارد صفحه همکاری با ما شده و با استفاده از سیستم طراحی شده در آن مطلب خود را ارسال نمایند تا در قسمت مربوطه به نام خود ایشان ثبت گردد.

از تمام ریاضی دانان علاقه مند به وب که تمایل به همکاری در ایجاد مطالب سایت دارند دعوت به همکاری می گردد. 

مطمئنا پروژه رایشمند بدون حمایت کاربران راه به جایی نخواهد برد. لذا از تمام فرهیختگان مستدعی است با ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود و فعالیت در سایت و همچنین معرفی سایت به دوستان خود ما را در ادامه این مسیر یاری نمایند. 

ضمنا با افتخار اعلام می کند که در ماه نخست افتتاح سایت نام سایت علمی رایشمند در لیست جامع ترین سایت های علمی ایران قرار گرفت جزئیات (در صفحه 7 کتاب)

ما ایده های دیگری در سر داریم که همگی آن ها روی رایشمند اجرایی خواهند شد. فقط به زمان نیاز هست تا علاوه بر تکمیل مطالب کتابخانه، آزمون آنلاین و سیستم معرفی دانشگاه ها، ایده ها یکی پس از دیگری خود را به جامعه ریاضی و وب کشور معرفی نمایند.

به امید خدا و با یاری شما کاربران گرامی به آنچه که برنامه ریزی کرده ایم خواهیم رسید، زودتر از آن چه که فکرش را کرده بودیم. 

 

سید محمد آذربرا «مدیر ارشد رایشمند مرجع تخصصی ریاضیات از پایه تا دکترا»